dm preventivní program Veselé zoubky

Zveřejněno: 13.dubna 2023 | Autor: Gabriela Kodytková

Projekt Veselé zoubky

V dubnu se prvňáčci zapojili do dm preventivního programu Veselé zoubky, který již třináctý rok realizuje společnost dm drogerie markt s.r.o.

Děti se seznámily se správnou péčí o svůj chrup, prevencí vzniku zubního kazu a neměly tak obavy z pravidelné návštěvy zubního lékaře.

Dozvěděly se, které potraviny jsou pro zoubky vhodné a nevhodné, jak zuby fungují a z čeho se skládají. Vyzkoušely si vyčistit zuby podle interaktivního programu. Zhlédly i výukový film s Hurvínkem Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Své znalosti si ověřily v pracovním listu, kde na ně čekaly jednoduché úkoly. Děti velmi potěšila dárková taštička se zubním kartáčkem a pastou, přesýpacími hodinami a žvýkačkami bez cukru. Program se dětem líbil.