Škola zadními vrátky a Dedefest 2024

Zveřejněno: 26.června 2024 | Autor: Gabriela Kodytková

Tato každoroční akce pořádaná ZŠ Ještědskou se uskutečnila v pátek 21. 6. S obavami jsme celý týden sledovali předpověď počasí, která nevěstila nic pěkného. Nakonec jsme rozhodli, že z bezpečnostních důvodů raději zrušíme večerní tradiční Dedefest. Odpolední program naštěstí proběhl celý. Předpověď meteorologům vyšla, mohutný přívalový déšť přišel až po skončení všech soutěží. Stihli jsme uklidit venkovní areál včas.

Do naší školy zavítala spousta návštěvníků z řad rodičů, dětí, bývalých žáků a veřejnosti. Program byl velmi pestrý a každý si mohl najít něco k uspokojení a zábavě. Vše vypuklo ve 14 hodin. Po celé škole a v jejím areálu byla rozmístěna různá stanoviště, kde se mohli pobavit dospělí i děti. Mozkové závity pracovaly na plné obrátky v učebně s matematikou hrou, vědátoři si vyzkoušeli chemické pokusy. Jinde se hrály deskové hry nebo Švédské šachy (Kubb). Kdo rád tvoří, přišel si na své v grafické nebo keramické dílně, či při výrobě papírového klobouku. V dílně s ukázkou 3D tisku byla dokonce možnost si výrobek z ní dotvořit a odnést si domů. Opět nechyběla lukostřelba, Bags a překážková dráha. Kdo si chtěl zasportovat, absolvoval orientační běh nebo si zkusil správnou trefu na cíl, střelbu z laserové pušky. Návštěvníci si mohli zakoupit výrobky dětí, které vyráběly v rámci výuky nebo v kroužcích např. keramiku, koupelové nebo kuchyňské soli a vonné svíčky. Ve školní družině proběhla výstava výrobků žáků, které ji navštěvují.

Nezapomněli jsme ani na občerstvení.  Na mnoha místech se dalo koupit něco k snědku nebo k pití. Ve stánku paní Medkové byly k dostání řízky, chlebíčky. Velmi nám pomohly šikovné maminky a babičky, které napekly spoustu buchet, koláčů do kavárniček. K těmto dobrotám si zájemci mohli s chutí dát kávu z Dolicafe Doodle Beans. Ten, kdo se chtěl zchladit, pochutnal si na zmrzlině Gelato della Vitta. Ve školní kuchyňce voněly čerstvě upečené palačinky a oblíbené langoše.

Program celého odpoledne zakončil překrásný koncert pěveckého sboru Kokrháček pod vedením Jany Ponertové a Jany Haršanyi. Ke zpěvu jim tradičně hráli muzikanti a jako host kapela Malukoš, která si s dětmi zazpívala dvě písně.

Velké poděkování za celou tuto akci, jež se pro naši školu stala již tradicí, patří všem pedagogům, dětem a rodičům. Všichni se totiž velkou měrou podíleli na přípravách a následné realizaci.

Děkujeme firmě Gastron a Dolicafé, které zajistili občerstvení. Touto cestou chceme ještě poděkovat všem sponzorům.

Doufáme, že i v budoucích letech bude Ještědská místem, kam se lidé budou rádi vracet a odnesou si hezké vzpomínky.

Fotografie z celé akce naleznete ZDE a video ZDE.